|
VYHLEDÁNÍ SPOJENÍ
ZOBRAZIT SPOJENÍ

Snížená výška trolejového vedení

Židenice - ulice Bubeníčkova - železniční most
Trnitá - ulice Dornych - železniční most
Černovice - ulice Olomoucká - železniční most
Černovice - ulice Olomoucká - silniční most
Centrum - Hlavní nádraží - železniční viadukt
Centrum - ulice Koliště - železniční most
Centrum - ulice Koliště - lávka u Janáčkova divadla
Židenice - ulice Svatoplukova - železniční most
Židenice - ulice Táborská - železniční most
Ponava - ulice Drobného - lávka
Žabovřesky - ulice Horova - silniční most
Prosíme, sledujte pozorně značky omezující výšku vozidla. Na nich je vyznačena bezpečná výška k projetí celého úseku se sníženou výškou trolejí. Trolejové dráty totiž svoji výšku postupně snižují! Na počátku vyznačeného úseku můžete mít mylný dojem, že projedete bezpečně. Za zákazovou značkou již není místo k bezpečnému otočení vyššího vozidla!

Upozorňujeme, že troleje jsou elektrická zařízení se stejnosměrným proudem o vysokém napětí 0,6 kV. Při jejich poškození vzniká riziko smrtelného úrazu elektrickým proudem a nastává vysoká hmotná škoda, a to nejen škoda za samotném vedení, ale i sekundární škoda způsobená přerušením veřejné dopravy a zajišťováním dopravy náhradní. Při poškození trolejbusového vedení je navíc nebezpečí poškození vozidla nebo nákladu následkem zkratu vodičů.

S naší radou nebo odbornou asistencí projedete Brnem zaručeně bez rizika. Kontaktujte středisko Trolejová síť na telefonním čísle +420 543 173 651. V případě havárie volejte nepřetržitou dispečerskou službu na čísle +420 543 174 410.