|

50 let u DPMB

 

 

Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let. Oba řidiči se shodují, že nejdůležitější je pro řidiče v dnešní době trpělivost a schopnost udržet chladnou hlavu. Dohromady za své kariéry najeli přibližně 5 miliónů kilometrů. Vedení DPMB jim za jejich práci udělilo pamětní list primátorky města Brna.

„Práce řidiče je velmi zodpovědná, extrémně náročná na pozornost, je třeba mít rychlé reakce i předvídat situace dříve, než nastanou. Padesát let za volantem, navíc při dnešním provozu, je úctyhodný výkon. Oběma kolegům blahopřeji, děkuji za jejich práci, věrnost a loajalitu k podniku a hluboce před nimi smekám,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Jaroslav Hanych v DPMB pracuje od 4. srpna 1970, celou svou kariéru jezdí pro vozovnu Medlánky. Dnes už je v důchodu, ale stále vypomáhá a za volant usedá – nejčastěji na linkách 70, 41 nebo 42. V minulosti slavil úspěchy v jízdách zručnosti. V této disciplíně získal titul mistra republiky, dokonce v roce 1990 reprezentoval DPMB a Československo na soutěži v italském Turíně. Od roku 2003 v DPMB pracuje jako řidič autobusu i jeho syn Jaroslav.

Edvard Křenek do DPMB nastoupil 18. května 1971, celou svou kariéru jezdí pro vozovnu Slatina. Ač už by mohl užívat zaslouženého odpočinku, stále denně usedá za volant autobusu. U retro autobusu RTO dnes zavzpomínal na své začátky, kdy tyto, dnes už historické skvosty, řídil. Přejít na jinou trakci, ať už trolejbus nebo tramvaj, ho nikdy nenapadlo. Autobusy jsou jeho srdcovka. A na jak dlouho to ještě v DPMB vidí? „S kolegou Jaroslavem jsme se dnes dohodli, že ještě na dalších 50 let,“ směje se pan Křenek.

Oba řidiči se shodnou na tom, že je potřeba se naučit brát práci s klidem a nenechat se rozhodit.

Oběma pánům děkujeme a přejeme pevné zdraví a další miliony kilometrů za volantem!