|

Changes and events to the public transport system

Novinky v aplikaci DPMBinfo

Znáte naši mobilní aplikaci DPMBinfo? Znáte a máte? Výborně.

Pokud jste si odpověděli ne, nezoufejte. Díky této aplikaci budete vědět vše o aktuálních odjezdech spojů, znát jejich přesnou polohu v mapě, aktuální zpoždění či jestli přijede váš oblíbený vůz. Neuniknou vám ani plánované změny v dopravě nebo mimořádné události.

Vše se dozvíte díky této jedné aplikaci, kterou neustále zdokonalujeme.

Pokud tápete, chcete si ji nechat ukázat, stáhnout a vše vysvětlit, stavte se za námi od úterý 22. do čtvrtka 24. září 2020 vždy od 14 do 17 hodin na Novobranskou 18 v Brně. V přízemí budeme mít speciální stánek s kolegou, který vás zasvětí do všech funkcí aplikace DPMB info.

Informační stánek aplikace DPMBinfo – Novobranská 18, Brno je v provozu:

 • v úterý 22. září 14-17 hodin,
 • ve středu 23. září 14-17 hodin,
 • ve čtvrtek 24. září 14-17 hodin.
 • Těšíme se na vás!

  Váš DPMB.

   

  Mimořádná opatření v MHD!

  Přehled všech opatření v souvislosti s pandemií koronaviru.

  Enhanced operation at DPMB counters

  V souvislosti se začátkem školního roku pro vás posilujeme provoz na místech předprodeje jízdních dokladů.

 • Od 31. srpna je na sedmi prodejnách dopravního podniku v provozu 26 pokladen, na kterých se bude střídat 38 stálých pracovníků a brigádníků, aby pokryli jak celodenní služby, tak doby největšího náporu.
 • Zákaznické centrum elektronického odbavování cestujících na Novobranské 18, kde si cestující v případě elektronických jízdenek mohou ověřovat svou totožnost nebo se informovat ohledně zřízení účtu, má rozšířenou pracovní dobu od 7 do 19 hodin a navýšený počet pracovníků.
 • Na všech předprodejích jsou zákazníkům k dispozici informátoři, kteří poradí s výběrem jízdenky nebo pomůžou s přípravou potřebných dokumentů a dokladů.
 • Studentům doporučujeme využití systému elektronických šalinkaret prostřednictvím eshopu brnoid.cz. Po založení účtu lze ověřit totožnost naskenováním občanského průkazu do systému, tudíž odpadá nutnost navštěvovat naši pobočku. Vše lze vyřídit z pohodlí domova, i s ohledem na současnou situaci se jedná o bezpečnější postup. Status studenta pak studenti ověřují pomocí ISIC karty, u zapojených škol (MUNI, VUT, Mendelu, JAMU, VŠOH, Veřejně správní akademie Brno) je možné tak učinit on line.

  Pokud máte jakékoli dotazy či nejasnosti ohledně elektronických předplatních jízdenek, kontaktujte prosím Zákaznické centrum EOC, kde vám naši zaměstnanci rádi poradí.

  Kontakt: telefon: 543 174 317, e-mail: eoc@dpmb.cz.

  Příjemný vstup do nového školního roku přeje Dopravní podnik města Brna.

  Drak v roušce
  Nové autobusy dorazily do Brna

  Ulicemi Brna se začne prohánět prvních osm z celkově dvaceti nových kloubových autobusů SOLARIS Urbino 18, které Dopravní podnik města Brna v letošním roce pořizuje v rámci obnovy vozového parku. Autobusy SOLARIS Urbino 18 jsou klimatizované a vynikají velkým vnitřním prostorem.

  Mezi jejich další přednosti patří USB nabíječky, systém RIS2 a širokoúhlé LCD monitory. Sedadla pro cestující jsou plastová, na sedací části opatřená potahovou látkou, která zamezí klouzání a zajistí cestujícím lepší tepelnou pohodu.

  Zbylých dvanáct do celkové dvacítky dorazí do Brna postupně do konce července. Dopravní podnik města Brna za vozy zaplatí 147 miliónů Kč bez DPH.

  Během léta DPMB čeká ještě dodávku 20 sólo autobusů značky SOR.

  Podrobnosti najdete na našem webu v sekci Kontakty - Tiskové zprávy.

   

  Travel Services

  We have prepared for you a new and more clear page about our touring buses.

  How to get an electronic ticket
  Bonusové body pro věrné cestující

  Dopravní podnik města Brna zavádí po uživatele elektronických předplatních jízdenek další příjemnou novinku – bonusové body pro věrné cestující. Za každou kontrolu revizorem cestující získají body, které mohou uplatnit k uhrazení sankcí nebo se díky ní zařadit do slosování o předplatní jízdenky.

  Body získávají automaticky zákazníci využívající elektronické předplatní jízdenky za úspěšné revize svých elektronických šalinkaret. Za každé čtvrtletí, ve kterém byl cestující alespoň jednou úspěšně zkontrolováni revizorem, obdrží 10 bonusových bodů (body byly přiřazeny i zpětně za všechny proběhlé revize).

  Body je možno použít v eshopu BRNO iD na snížení nebo plné online uhrazení sankce 50 Kč v případech, kdy se cestujícímu nepovedlo prokázat revizorovi, že má platnou jízdenku (zapomenutý nosič, nefunkční nebo neaktivovaná karta apod.). Maximum bodů, které je možno mít na účtu je 50. Další body se automaticky převádí do soutěže, ve které se pravidelně jednou za pololet budou losovat výherci tří ročních nepřenosných šalinkaret zdarma.

  Úspěšná revize tak pro zákazníky nyní znamená šanci na bonus a potenciálně i výhru, pípat revizorovi se vyplatí!

   

  E-shop DPMB, a. s.
  The Eshop Transport Company of Brno, Inc., you can buy season tickets for tariff zones 100 and 101 (City of Brno).